logo podlahy vinyl, pvc, lino

Zpráva o stavu

Locating you...

Bydlení iDNES.cz

Přihlásit se k odběru zdroj Bydlení iDNES.cz Bydlení iDNES.cz
Nejčtenější server o bydlení. Návštěvy v bytech a domech slavných. Rady, jak zařídit byt či dům. Realitní inzerce
Aktualizace: 4 hodiny 19 min zpět

Unikátní rostliny daly hotelu jméno, staré dřevo zase charakter

6 hodin 6 min zpět
Sto let staré tatranské dřevo na stavbu a tři sta let staré dřevo na nábytek či panoramatické výhledy z oken s výškou 2,8 metru. To vše najdete v Beskydech, v nově zrekonstruovaném wellness hotelu, jen pár kilometrů od hranic se Slovenskem.
Kategorie: Bydlení

Zámek v Čechách je na Moravě. S kotci plnými králíků je naštěstí konec

6 hodin 6 min zpět
Zámek Čechy pod Kosířem v Olomouckém kraji byl během období komunismu natolik zničen, že postupná obnova probíhá v několika etapách. První dvě se zaměřily na oranžérii a parter.
Kategorie: Bydlení

Shořel jí dům, místo pomoci teď žena bojuje s byrokracií

Ne, 01/20/2019 - 01:00
Jsou to jen necelé tři měsíce po apokalypse, která zasáhla pobřeží Pacifiku. Jak vypadá současnost? Sliby o pomoci vychladly stejně rychle jako požár. O tom ví své i dvaaosmdesátiletá Marcela Shirková, původně z Přerova, která bojuje s úředníky kvůli stavebnímu povolení na nový dům.
Kategorie: Bydlení

Legendární Davidova věž. Od vertikálního slumu pro 3 000 lidí k domu duchů

Ne, 01/20/2019 - 01:00
Vítejte v Davidově věži ve venezuelském Caracasu. Tento 45patrový mrakodrap v centru metropole není elegantním bytovým domem, ale bývalým nejvyšším vertikálním slumem na světě.
Kategorie: Bydlení

Vytápění v pasivní dřevostavbě přijde rodinu na 1 500 korun měsíčně

So, 01/19/2019 - 01:00
Odborníci na energeticky pasivní stavby často vysvětlují, co musí dům splnit, aby dosáhl pasivního standardu. Ne vždy se však dá vše dodržet, vzhledem k podmínkám lokality či požadavkům majitelů. U pasivní dřevostavby v Senci však dodrželi všechna pravidla na jedničku.
Kategorie: Bydlení

Zlatý důl. Bouda bez záchodu a elektřiny je na prodej za 8,7 milionu

So, 01/19/2019 - 01:00
V anglickém Dorsetu jsou pozemky hodně předražené a je vlastně jedno, co na nich stojí. Nyní je na prodej plážový domek bez elektřiny a toalety, ovšem na skvělém místě, za 300 tisíc liber, v přepočtu 8,7 milionu korun.
Kategorie: Bydlení

Designový domek si postavíte kdekoliv a bez povolení, je na kolech

Pá, 01/18/2019 - 01:00
Architekti ateliéru Artikul se mohou pochlubit, že postavili domek během Designbloku přímo před Průmyslovým palácem na Výstavišti v pražských Holešovicích. Bez stavebního povolení. Jejich Mobile Hut, domek v hliníkovém designu, má totiž kola a byl homologován jako přípojné vozidlo.
Kategorie: Bydlení

Prázdné domy lákají. Touha po levné senzaci může být pro urbex smrtelná

Pá, 01/18/2019 - 01:00
Znáte ten pocit, když začne pracovat adrenalin? Tepny přepravují okysličenou krev rychleji, oči i uši pracují na maximum. Možná je to strach. Možná je to vzrušení. Možná je to urbex. V opuštěném domě nikdy nevíte, jestli bude opravdu prázdný. Článek přinesl Magazín Víkend DNES.
Kategorie: Bydlení

Módní výstřelky a módní barvy neberte vážně, radí designér nábytku

Čt, 01/17/2019 - 01:00
Michal Karafiát je známý především jako designér sedacího nábytku. Za své projekty získává významná ocenění, v loňském roce například uspěl s křeslem Phoenix v prestižní mezinárodní soutěži iF Design Award 2018.
Kategorie: Bydlení

Rodina vsadila na praktické nápady, v domě se dá konečně dýchat

Čt, 01/17/2019 - 01:00
Řadovka v newyorském Brooklynu z konce 19. století dlouho čekala na rekonstrukci. Čtyřčlenná rodina s mladou vychovatelkou, která s ní celoročně žije, navíc potřebovala více místa. Dům široký 365 centimetrů to zvládl na výbornou.
Kategorie: Bydlení

Splňte si sen o roubence. Stavby jako z pohádky jsou v Česku na prodej

St, 01/16/2019 - 01:00
V České republice se prodává velké množství roubených chalup v různé kvalitě. Některé jsou před rekonstrukcí, do jiných se můžete ihned nastěhovat, ale všechny vypadají jako z pohádky. Podívejte se na nejzajímavější roubenky na prodej.
Kategorie: Bydlení

Postavili si skvělou dřevostavbu s jezírkem. Topí elektrickými fóliemi

St, 01/16/2019 - 01:00
Občas je dobré nenechat se svést stereotypy. Na opačném konci pozemku (tedy ne u cesty jako sousedé) možná budete mít více slunce i soukromí a elektrické vytápění vás nezruinuje, pokud si vyberete správný typ a máte rozumně postavený dům. To je i případ domu nedaleko Senice.
Kategorie: Bydlení

Kvůli zařizování bytu změnila majitelka zaměstnání. Dělá, co ji baví

Út, 01/15/2019 - 01:00
Když máte štěstí a získáte možnost pracovat v oblíbeném obchodě, ovlivní to i váš domov. Tak jako se to stalo v případě Niny a jejího přítele. Návštěva byla fotografována pro časopis Domov.
Kategorie: Bydlení

Chatu si v lese postavíte snadno sami. Stačí mít 570 tisíc korun

Út, 01/15/2019 - 01:00
Architekti z britské kanceláře Invisible Studio navrhli malý domek, který pojmenovali Trailer. Obydlí postavené ze stavebního odpadu a místního dřeva si dokáže postavit každý svépomocí. A také jej snadno přemístí. Kdo nemá příliš velké nároky, může v chatce bydlet celý rok.
Kategorie: Bydlení

Byt v Tatrách dostal moderní, ale zároveň i útulnou podobu

Po, 01/14/2019 - 01:00
Pro ateliér Seman architekti se stala hodně velkou výzvou proměna staršího bytu na moderní prostor s industriálními prvky. Rodina byt v malém městečku v Tatrách využívala dříve jen během návštěv, teď v něm chtěla bydlet trvale.
Kategorie: Bydlení

V Kuřimi vyrostla sportovní a hravá kráska. Z haly je místní symbol

Po, 01/14/2019 - 01:00
Studio Cuboid navrhlo sportovní halu pro město Kuřim. Budova stojí v centru postupně vznikajícího sportovního areálu. Hravá a výrazná stavba se stala místním vizuálním symbolem.
Kategorie: Bydlení

Bungalov většinou nemá v české krajině co dělat. Důvodů je několik

Ne, 01/13/2019 - 01:00
I když se dnes bungalovy těší velké oblibě, osobně tyto domy, rozlehlé placky s nízkou střechou staženou až na uši, nemá ráda. „Jednoduše mi většina nepřipadá pěkná. Vkus je sice velmi osobní záležitost, jenže zde existují i ​​neoddiskutovatelné a logické argumenty proti,“ popisuje architekta Erika Kuhnová.
Kategorie: Bydlení

V jižních Čechách si postavili příjemný moderní dům, který dobře slouží

Ne, 01/13/2019 - 01:00
Nízké účty za provoz, vynikající kvalita vzduchu, příjemná akustika a tepelná pohoda, to jsou benefity domu, který vyrostl na jihu Čech. I pod diktátem přísných regulativů výstavby ve vesnické památkové zóně se podařilo zhmotnit výjimečnou typovou stavbu pro pětičlennou rodinu.
Kategorie: Bydlení

Navrhuje reproduktory z porcelánu, mýdlo věší v koupelně na jeřáb

So, 01/12/2019 - 01:00
Vizuálně přitažlivé bytové doplňky především z porcelánu od designéra Tomáše Bárty lze spatřit na tuzemských a zahraničních výstavách i v jeho pražském ateliéru. O své práci říká: „Rozliční lidé žádají nejrůznější řešení.“
Kategorie: Bydlení

Koupili si v Praze nový byt. Domov 3+kk si po proměně zamilovali

So, 01/12/2019 - 01:00
Mladý pár si pořídil byt v novém developerském projektu v pražské Michli. Dispozice 3+kk s terasou jim vyhovovala, ale potřebovali celý prostor šikovně zařídit. Úkolu se ujali architektka Zuzana Řepíková a Ondřej Krynek z pražského studia DesignPro.
Kategorie: Bydlení

Stránky