logo podlahy vinyl, pvc, lino

Zpráva o stavu

Locating you...

Bydlení Novinky.cz

Přihlásit se k odběru zdroj Bydlení Novinky.cz Bydlení Novinky.cz
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 3 hodiny 54 min zpět

Vyhřívané polštáře a ohřívací lahve zpříjemní usínání v chladných dnech

Ne, 01/20/2019 - 09:42
Zimní období přímo vybízí k večerům stráveným ve vyhřáté posteli. Abyste si zvýšili komfort, zkuste použít i speciální vyhřívané polštáře a termofory. Díky nim budete mít peřinu teplou ještě dříve, než pod ni vlezete. Oceníte je hlavně na chatách a chalupách, které je třeba po příjezdu nejdřív delší dobu vytápět.
Kategorie: Bydlení

Sukulenty - nezdolní hrdinové pokojů

So, 01/19/2019 - 07:36
Venku na zahradě přežije jen hrstka z nich, zato doma v teple si sukulentní rostliny libují a úžasnou rozmanitostí svádějí k založení sbírky. Že občas zapomeneme na zálivku? Pak jsou pro nás ty pravé!
Kategorie: Bydlení

Krkonoše budou zdobit nové moderní útulny. Studenti architektury je sami vyrobili

Pá, 01/18/2019 - 15:42
V Krkonoších se brzy rozroste počet takzvaných nouzových přístřešků neboli útulen, které budou chránit případné turisty před nepříznivým počasím. Pětice těchto příbytků však nevznikla jen tak. Pro Krkonošský národní park je nejen navrhli, ale také vyrobili, studenti Fakulty architektury ČVUT v Praze.
Kategorie: Bydlení

Nábytek z použitého dřeva je v módě

Pá, 01/18/2019 - 12:19
Kusové dřevo z vysloužilých lodí asijských rybářů, dřevěné palety, v nichž firma převezla zboží, mají šanci na další využití díky šikovným rukám truhlářů a invenci výrobců nábytku.
Kategorie: Bydlení

Pražský byt kombinuje prostor pro práci i odpočinek v jednom harmonickém celku

Pá, 01/18/2019 - 08:26
V pražském bytě, který jsme navštívili, stěží rozeznáte, že se jedná o typickou panelákovou dispozici 3+kk, kterou obývají desítky tisíc dalších rodin. Snad je to tím, že majitelé si jeho rekonstrukci nechali navrhnout za svého pobytu v prosluněné španělské Barceloně, odkud se do Prahy stěhovali. Právě místní inspiraci přinesli architektům na první schůzku.
Kategorie: Bydlení

Domy, jež mají odolat zemětřesení, překvapí hravou kombinací materiálů

Pá, 01/18/2019 - 06:16
Dvojici domů v historickém centru italského městečka San Quirino v provincii Pordenone navrhli architekti z ateliéru Elasticospa+3. Domy hned na první pohled upoutají pozornost kolemjdoucích nápaditou hrou s materiály, tedy s kamenem a betonem. Autoři se tak snažili vyjít vstříc podmínkám seizmicky nejistého prostředí a místní tradici. O povedenosti díla nazvaného Stoned hovoří jeho nominace do letošního klání o evropskou cenu za architekturu – Mies Award 2019.
Kategorie: Bydlení

Sníh na střechách a komplikace s tím spojené

Čt, 01/17/2019 - 11:39
Konečně napadl sníh a srážkový deficit v Česku se začíná saturovat. Sníh ovšem může způsobit i velké starosti, a to nejen na dálnici D1, ale i majitelům domů na jejich střechách. Zopakujme a doplňme si proto pár rad a tipů, o kterých jsme již dříve psali.
Kategorie: Bydlení

Jak šetřit pitnou vodou v domácnosti

Čt, 01/17/2019 - 08:39
Také vám teče čistá, dokonce pitná voda vždy, když otočíte kohoutkem? Používáte ji nejen pro osobní hygienu, vaření, praní, ale i při úklidu v domácnosti, k zalévání zahrady, a mnozí dokonce pro napouštění bazénu? To je skutečně luxus, který si zdaleka nemůže dopřát každý.
Kategorie: Bydlení

Dům ukrytý za střechou

Čt, 01/17/2019 - 06:48
Dům za střechou, přesně tak se jmenuje, ale i vypadá rodinný dům, který pro své klienty z polského Krakova navrhl polský architekt Bartłomiej Drabik z ateliéru Superhelix. V husté zástavbě rodinných domků majitelům zajišťuje naprosté soukromí právě veliká pultová střecha porostlá zelení. Veškerý život rodiny se tak odehrává za neproniknutelnou přírodní hradbou.
Kategorie: Bydlení

Původně letní vila u Berounky majitele nadchla tolik, že v ní začali žít celoročně

St, 01/16/2019 - 11:51
Vila majitele továrny na zpracování kamene Jana Cingroše v obci Nadryby nedaleko Plzně ze samého začátku 20. století vznikla jako součást areálu továrny u řeky Berounky. Měla se stát letním sídlem. Nicméně si ji majitelé natolik oblíbili, že začala sloužit jako klasický objekt určený k bydlení. Stavba se po architektonické stránce dochovala v dobrém stavu.
Kategorie: Bydlení

Z bývalé filmové střižny vznikl domov hodný obdivu

St, 01/16/2019 - 08:32
V pražském bytě prožila Veronika krásné dětství, a tak se tam po letech velmi ráda vrátila. Než se v něm ale dalo „existovat“, bylo nutné ho z filmové střižny přebudovat na obyvatelný interiér, který se vyloupl do podoby hodné obdivu.
Kategorie: Bydlení

Jako pavilon plovoucí na vodě, i tak může vypadat hausbót

St, 01/16/2019 - 06:33
Pavilon, který se kdesi utrhl a volně pluje po vodě - asi tak lze nejpřesněji popsat hausbót, který navrhli architekti ze španělského ateliéru Mano de Santo a jehož prototyp pomohl vyrobit španělský tým KM Zero Innovation Hub. Jejich dílo zaujme na první pohled svým až nečekaně prostým tvarem a především způsobem, jakým řeší soukromí obyvatel, aniž by je ochuzoval o výhled do všech stran na moře.
Kategorie: Bydlení

Styl Bauhaus se vrací do módy. Letos oslavuje sto let

Út, 01/15/2019 - 09:09
Před sto lety se v Německu začal formovat světoznámý umělecký styl s označením Bauhaus, který velmi ovlivnil a dodnes ovlivňuje mnoho interiérových designových výrobků. Kreativní práce s tvary a jednoduchostí v oblasti dekorování rozhodně není věcí minulosti.
Kategorie: Bydlení

Architekti starý dům omladili tím, že jej otevřeli

Út, 01/15/2019 - 06:38
Spousta přirozeného světla, jednoduché, ovšem poctivé materiály a plynulé propojení všech prostorů jsou hlavní charakteristiky texaského domu, jehož rekonstrukci dostali na starosti architekti ze studia Matt Fajkus Architecture. Původně hodně uzavřenou stavbu v centru amerického Austinu doslova otevřeli nejenom zvýšením střechy a vložením velkých oken pod ni, ale také v rámci interiéru, který zbavili zbytečných dělicích prvků.
Kategorie: Bydlení

Laboratoř architektů Aleše a Igora Davidových

Po, 01/14/2019 - 12:19
Bratři v saku a košili Igor a Aleš Davidovi mají ve vlastní architektonické kanceláři široký záběr. Od zásadních rekonstrukcí bytů přes individuální výstavbu až po projektování bytových domů i průmyslových objektů. Na návštěvu jsme přišli do bytu Aleše Davida. V domě, který na pražském Smíchově bratři Davidové postavili. Tedy na dobré adrese.
Kategorie: Bydlení

Křesla a design - ušáky a retro hlásí návrat

Po, 01/14/2019 - 08:42
Chcete si zalenošit v něčem, co je v módě? Kupte klasický ušák s hebkým sametovým potahem! Vybírat můžete i z dalších typů křesel, která znáte z obývacích pokojů babiček.
Kategorie: Bydlení

Dům, před kterým by i chameleon zbledl závistí

Po, 01/14/2019 - 06:25
Důkladnější maskování lze v moderní architektuře vidět jen zřídka. Dům, jenž vyrostl v jihovýchodním Londýně, ve čtvrti Brockley, se totiž při pohledu z ulice tváří jako sourozenec svého souseda z viktoriánské éry. Teprve na zadní fasádě autoři z ateliéru Gruff Limited prozrazují, že je o více než dvě staletí starší. Jejich dílo tak lze připodobnit k chameleonovi, který dokonale splynul se svým okolím.
Kategorie: Bydlení

Čapkovu vilu čeká na jaře rekonstrukce

Ne, 01/13/2019 - 10:03
Do Čapkovy vily na pražských Vinohradech jsme se vypravili minulý rok v létě, kdy Karlova polovina dvojdomu, který Čapek vlastnil s bratrem Josefem, byla mimořádně zpřístupněna veřejnosti. Na jaře by tu měla začít rekonstrukce, po jejímž skončení bude opravená část domů sloužit jako muzeum. Josefovu obývají jeho potomci.
Kategorie: Bydlení

Jak mráz proměňuje záhonové krásky v půvabné šperky

So, 01/12/2019 - 07:56
Podzim je oloupil o vůni i listí, zima zase o barvy. Co ale vytrvalým záhonovým kráskám zůstalo, je lepá silueta, kterou mrazivé prstíky proměňují v křehké šperky netušených půvabů.
Kategorie: Bydlení

Malovat doma po zdech? Dovoleno

Pá, 01/11/2019 - 11:44
Jeho jméno je Scribit. A je mu dovoleno to, co většině z nás rodiče jako dětem zakazovali – smí doma malovat po zdech. Na veletrhu CES v americkém Las Vegas výrobci představili robota, který nejenomže dokáže sám šplhat po svislé stěně, ale pomocí fixů, které si nese s sebou, na ní nakreslí obrázek. Když se motiv okouká, smaže jej a nakreslí jiný. Zdi doma tak už nikdy nemusí být nudné.
Kategorie: Bydlení

Stránky