logo podlahy vinyl, pvc, lino

Zpráva o stavu

Locating you...

Údržba vinylových podlah

Údržba vinylových podlah

Úvod

Dnešní vinylové podlahy, PVC podlahy či linoleum jsou podlahy dosahující vysoké odolnosti vůči každodenním „nehodám“. Dále jsou velmi praktické co se týče údržby a úklidu v porovnání např. s koberci.

Kdy se dělá údržba podlah

Podlahy je potřeba pravidelně udržovat, jednak z estetického důvodu a dále taky, aby podlaha vydržela dlouho a nemusela být za pár let zase obnovena.

Podlahy ošetřujeme:

  • po instalaci
  • pravidelné – provozní úklid
  • „ochranné“ nepravidelné údržby podlahy

Ošetření podlahy po instalaci podlahy

První a zásadní úklid podlahy je důležité učinit ihned po montáží vaší podlahy. Zpravidla čím dříve tím lépe, aby se předešlo zasychání zbytkům lepidel případně dalších zbytků po stavebních úpravách.

Pravidelný úklid – provozní ošetřování podlahy

Pro všechny podlahy, tedy PVC, linoleum či vinyl podlahy jsou vhodnými základními čistícími prostředky, tedy smeták, vysavač či mop. Takto odstraňujeme hrubší nečistoty, prach apod. Skvrny a fleky se velmi snadno odstraní vlhkým hadrem nebo mopem.

Pravidelná údržba těchto podlah je velmi jednoduchá a nejsou k ní zapotřebí žádné specializované nástroje či čistící prostředky.

Ochranná údržba vinylových podlah

Za účelem dlouhého udržení vinylových, PVC podlah či linolea je potřeba investovat do leštících a samoleštících prostředků.

Ošetřením výše uvedených podlah se vytváří účinný ochranný film. Nanesení leštících prostředků snižuje přilnavost nečistot jako je běžný prach, a to tím, že snižuje přilnavost na podlaze. Dále se vytváří ochranná vrstva proti opotřebení, což je velmi zajímavé zejména v obchodních centrech, kde jsou tyto typy podlah.

Pří koupi čistících a leštících prostředků si vyberte ten správný pro vaši vynil podlahu. Zaměřte se na to, zda-li je prostředek určen pro hladké či mírně strukturované povrchy. Dále nezapomínejte na to, jak je vaše podlaha zatěžována. Jiné prostředky jsou pro domácnost a jiné pro haly a obchodní domy.

Co nepatří na vinyl podlahy

Snažte se zabránit, aby vaše podlaha nepřišla do styku s:

  • asfaltem
  • anilínovými barvami
  • barevnými oleji
  • inkousty
  • jódovou a Castelaniho tinkturou
  • přípravky obsahujícími organická rozpouštědel.