logo podlahy vinyl, pvc, lino

Zpráva o stavu

Locating you...

Marmoleum podlahy

Marmoleum podlahy - úvod

Podlahy Marmoleum – podlahy s přírodním rodokmenem

Marmoleum je vlastně další variace na a téma linolea. V tomto případě se však jedná o linoleum založené na přírodních materiálech. Přírodní materiály, které obsahuje marmoleum jsou následující:

  • přírodní pryskyřici,

  • lněný olej,

  • dřevité nebo korkové moučky,

  • juty,

  • vápence a přírodních barviv.

Marmoleum podlahy jsou velmi oblíbeny právě pro svůj přírodní původ. Dále taky proto, že podkladovým materiálem je juta, a ta již sama osobě zlepšuje kročejový efekt těchto podlah.

Výhody, které poskytují marmoleum podlahy:

Trvanlivost

Materiály, které jsou použity pro výrobu marmolea jsou velmi trvanlivé. Pokud se podlaha vhodně a pravidelně udržuje, pak si jednak zachová svůj vzhled a dále taky nepodléhá opotřebení. Z praktických zkušeností lze uvést příklady kdy marmoleum podlahy vydržely desítky let (nezřídka více než 20 let).

Využití ve vysoko—zátěžových provozech

Tento typ podlahy je rovněž vhodný např. do nemocnic, škol a obdobných zařízení, kde jsou typy nabídku s velkým a dlouhodobým tlakem na podlahu. Jedná se např. o postele, skříně či školní lavice. Rovněž je odolná vůči poškrábání v případě stěhování nábytku, nebo taky v kancelářích vydrží pravidelné sezení na kolečkových židlí.

Odolnost vůči ohni a hoření

Marmoleum se samo nevznítí. Což je velmi žádoucí v případě kuřácký úseků pracovišť, nebo taky pro případy, kdy řešíte okolí např krbových kamen či krbu.

Nemusíte se bát že nedopalky cigaret vám poškodí podlahu.

Snadná údržba

Podlahy z linoleum rodiny se obecně velmi dobře udržují. Pokud je nezanedbáte a pravidelně udržujete, tak je úklid otázkou minut. Navíc je antistatické a nepodporuje usazování prachu. Z těchto důvodů je to podlaha vhodná pro alergiky.

Velký počet motivů

Pro marmoleum podlahy je dostupný velký počet vzorů či barevných kombinací. Nemusíte mít tedy obavu, že nenajdete vhodnou kombinaci pro váš dům či byt.

Svařování spojů

Spoje lze svařovat a tedy můžete realizovat velmi složité tvary.

Antistatická podlaha

Co to znamená, že je podlaha antistatická? Jednoduše řečeno neusazen se na ní prach. Což je jeden z příčin, proč vám marmoleum podlahy dlouho vydrží barevně svěží.

Tepelně izoluje

Výše je uvedeno složení marmoleum podlah. Již z tohoto složení je zřejmé, že se jedná o podlahy, které izolují, aniž je potřeba doplňovat izolační vrstvy. Rovněž je pohodlná na chůzi.

Cenově dostupné

Marmoleum vzhledem k tomu jaký komfort poskytují a dalším parametrů (zejména trvanlivosti) je podlaha cenově dostupná. Při kalkulaci TCO (total cost of ownership) se investice jednoznačně vyplatí. Ceny u vinyl podlah začínají cca. od 500 Kč/m2.