logo podlahy vinyl, pvc, lino

Zpráva o stavu

Locating you...

Pokládka Marmoleum podlahy

Úvod

Nové trendy v podlahách přinesly renesanci materiálů jako linoleum. Nicméně nejsou to ty známé nehezké hnědě-šedivé podlahy z paneláků. Dnešní revoluce v těchto podlahách nabízí nepřeberné množství různých barev, odstínů či vzorů.

Samotnou pokládku moderních typů podlah zvládne zkušený domácí kutil. Pro zkušeného podlaháře je pokládka Marmoleum podlahy velmi snadnou záležitostí. Raději se vždy poraďte s odborníkem, v případe že si chcete položit Marmoleum podlahu svépomocí.

Příprava podkladové plochy

Jako první je potřeba zkontrolovat či připravit podkladovou plochu, tedy úplně spodní vrstvu na kterou se bude pokládat izolace a dále samotná podlaha.

Podkladová plocha nesmí mít žádné nerovnosti, ani trhliny. Je potřeba všechny nerovnosti odstranit, a to jak zabrousit, tak zatmelit.

V další fáze se povrch musí odmastit. Je velmi důležité zvolit správný typ penetračního nátěru. Penetraci si zvolte dle stěrky, kterou budete vyrovnávat povrch podkladové plochy.

Pokládka marmoleum podlahy

Podlahy Marmoleum pokládáme nejčastěji na voděodolnou dřevovláknitou desku s vrstvou korku.

Samotná pokládka se provádí lepením k rovnému podkladu u Marmoleum home. Podlahy typu Marmoleum Click se pokládají jako plovoucí podlahy, tedy jedná se o desky opatřené zámkem. Marmoleum Click již korkovou vrstvu obsahují.

I přes to, že se jedná o plně přírodní krytinu je možné Marmuleum použít nad teplovodní podlahové topení, musí být však dodrženy doporučené způsoby pokládky, včetně dodržení požadované vlhkosti a teploty.

Na závěr pokládky nezapomeňte na lišty, které doladí vizuální ucelenost podlahy.