logo podlahy vinyl, pvc, lino

Zpráva o stavu

Locating you...

Vnitřní podlahy - indoor

Marmoleum – údržba a čistění

Marmoleum je nejznámější typ linolea. Jedná se o podlahu vyrobenou z pryskyřice, lněného oleje, korkové popřípadě dřevěné moučky, vápence a přírodních pigmentů. Představuje klasický mramorový vzhled, který mnoho zákazníků u linolea oceňuje. V dnešním článku se budeme věnovat čistění a údržbě této oblíbené podlahy.

Pokládka Marmoleum podlahy

Samotnou pokládku moderních typů podlah zvládne zkušený domácí kutil. Pro zkušeného podlaháře je pokládka Marmoleum podlahy velmi snadnou záležitostí. Raději se vždy poraďte s odborníkem, v případe že si chcete položit Marmoleum podlahu svépomocí.

Montáž elektrického podlahové vytápění

 

V úvodním článku o podlahovém vytápění jsme již nastínili jednak možné typy podlahového vytápění, tak i obecné výhody tohoto typu vytápění.V dnešním článku přicházíme s konkrétními informacemi o elektrickém podlahovém vytápění. Probereme obecně montáž, co kontrolovat v případě montáže dodavatelské firmy a další detaily důležitá pro přípravu a realizaci vytápění.

Podlahové vytápění

Podlahové vytápění

 

Podlahové vytápění se řadí do velkoplošných typů vytápění. Dále např. stěnové či stropní vytápění patří do stejné skupiny. Velkoplošné typy vytápění vytváří tzv. otopnou plochu některá ze stěn vytápěného prostoru.

Marmoleum podlahy

Marmoleum podlahy - úvod

 

Podlahy Marmoleum – podlahy s přírodním rodokmenem. Marmoleum je vlastně další variace na a téma linolea. V tomto případě se však jedná o linoleum založené na přírodních materiálech.

Údržba vinylových podlah

Údržba vinylových podlah

 

Dnešní vinylové podlahy, PVC podlahy či linoleum jsou podlahy dosahující vysoké odolnosti vůči každodenním „nehodám“. Dále jsou velmi praktické co se týče údržby a úklidu v porovnání např. s koberci.

Vyrovnání podlahy – stěrkování podlah

 

Od podlah očekáváme mnohé a přitom si to ani neuvědomujeme. Za samozřejmé považujeme, že podlaha bude tepelně izolovat, dále bude tlumit zvuky (což je zejména důležité ve více patrových stavbách). V neposlední řadě musí být podlaha rovná, nesmí praskat či mít různé výstupky a dolíky.

V tomto článku se budeme věnovat úpravě a přípravě mezivrstvy mezi podkladovou plochou a samotnou podlahou. Tato malá vrstvička je velmi důležitá pro následnou pokládku vámi zvolené podlah

Typy vinylových podlah

 

Pamatujete si ještě na lino aneb PVC, které jste měli doma v kuchyni nebo na chodbě? Byla to velmi častá podlaha v panelákových bytech.- Jednak bylo studené a taky slušně řečeno nebylo vůbec pěkné. Tak tato doba je již naštěstí dávno za námi, a PVC je nyní jeden z hlavních trendů v podlahových krytinách.

Jaký typ plovoucí podlahy si vybrat – plovoucí, celoplošné lepené či samolepící?

Typy vinyl podlah

Víte jaké jsou jednotlivé typy plovoucích podlah? Víte jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy? Chcete si správně vybrat podlahu pro váš rodinný dům či novostavbu?

Začneme od pěkně od začátku a vysvětlíme si nejdřív co to znamená plovoucí podlaha, řekneme si jaké má výhody a nevýhody. Dále probereme jednotlivé varianty plovoucích podlah. Na závěr porovnáme plovoucí podlahy mezi s sebou a uvedeme stručně možnosti jejich montáže.

Přihlásit se k odběru RSS - Vnitřní podlahy - indoor